Doradztwo zawodowe – szansą na nadanie impetu karierze zawodowej

Nie łatwo jest znaleźć dobrego, kompetentnego i odpowiedzialnego pracownika. Pochłania to wiele czasu i energii. Dlatego też pracodawcy wolą to komuś zlecić i za to zapłacić. Tego rodzajem przedsięwzięć zajmuje się doradca personalny.

Na czym polega świadczone przez niego doradztwo personalne?

Doradztwo personalne polega w dużym uproszczeniu na kojarzeniu pracodawcy z właściwym pracownikiem. Chodzi głównie o to, by pracownik był przydatny i przynosił różnego rodzaju korzyści firmie, w której pracuje. 

Najlepiej, żeby wnosił do firmy takie wartości jak dbanie o jej medialny wizerunek i pomnażanie jej zysków. Przy czym zadowolony z zawartej umowy między stronami ma być nie tylko szef, ale i pracownik. I właśnie wypracowaniem tego obopólnego kompromisu zajmuje się doradztwo personalne.

Dlaczego doradztwo personalne powinno przynosić korzyści obu stronom?

Po pierwsze dlatego, że dzięki temu współpraca między obiema stronami będzie polegała na partnerstwie, a nie na ślepym wyzysku. Poza tym pracownik dzięki doradztwu personalnemu i wsparcia doradcy powinien mieć możliwość rozwijania się oraz nadawania swojej karierze zawodowej określonego przez siebie kształtu. 

Słowem pracownik nie powinien pozostawać na stanowisku pracy jedynie z czystego przyzwyczajenia. Praca zawodowa powinna sprawiać mu zadowolenie i radość, bo tylko wtedy- ma głębszy sens.

Więcej o doradztwie personalnym można znaleźć na http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawcow/doradztwo-personalne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *